Generációkon keresztül örökölt, az emberi teljesítőképesség határtalanságában rendületlenül hívő emberfeletti akarat tudta évszázadokon keresztül életben tartani, megőrizni a cirkuszművészetet. Huszonöt évvel ezelőtt egy szakemberekből álló csoport Kristóf István vezetésével indította el a Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivált. Mély tisztelettel állunk az elődök előtt, és köszönjük minden korábbi vezető, cirkuszigazgató, artista és a cirkuszművészetért elkötelezett támogató munkáját! Csak a múlt tisztelete és elődeink érdemeinek megőrzése segíthet minket ahhoz, hogy megújítsuk, újraértelmezzük, felfrissítsük ezt a csodát, amit cirkuszművészetnek hívunk.
A pandémia kitörésekor a Fővárosi Nagycirkuszt leszámítva Európa valamennyi cirkusza bezárt. Viszont a Fővárosi Nagycirkusz vezetősége merész lépésre szánta el magát: hetente több alkalommal online, élő adásokkal szórakoztatta a közönséget, reményt és hitet adva nemcsak nekik, hanem a cirkuszművészetben dolgozóknak. A Fővárosi Nagycirkusz Dinasztiák című, négy különböző tematikájú műsorában több mint száz magyar artistaművész lépett fel. Az online térben tartottuk a Fővárosi Nagycirkusz Dinasztiák című darabjainak premier előadásait, amit nem csak a közönség követhetett, de számos határon túli cirkusz is velünk ünnepelt. A világ Magyarországra figyelt, hiszen egyedül a Fővárosi Nagycirkusz vállalta, hogy betartva a hatályos járványügyi intézkedéseket, a pandémia időszakban is munkát ad az artistáknak, és szórakozást, élményt a magyar közönségnek.
A hetven éves múltra visszatekintő Baross Imre Artistaképző Intézet Előadó-művészeti Szakgimnázium egyedülállóan színvonalas artista-, színész és háttérszakmai képzést folytat. Ahhoz, hogy továbbra is megteremthessék a magyar cirkuszművészet utánpótlását, egy új, minden igényt kielégítő iskolaépületre van szükség.
Európában egyedülálló módon, január 12-én 17 órától egy Hollywood-ot idéző show, a Red Carpet kerül megrendezésre a Fővárosi Nagycirkusz előtti téren, ahol ünnepélyes keretek között vonulnak be a 14. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál világhírű artistaművészei. A show rendezői a többszörös Guinness rekorder és érdemes művészek, a Rippel Brothers!
Már lehet jelentkezni a 2024 januárjában megnrendezésr kreülő XV. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztiválra. Kérjük, fényképes és videós jelentkezését erre az e-mail címre küldje el: festival@circus.hu
Olga és Marat Devlikamov tornászokból lettek artistaművészek. Miután több cirkuszművészeti zsánert elsajátítottak, fő számuknak a kínai rudat választották, majd Timur Kaibzhanov rendezővel közös munkába kezdtek Moszkvában.
A Duo Devilkamovs letisztult, megható romantikus számával Németországban, Törökországban, Izraelben, Ausztráliában és Andorrában is megörvendeztette a közönséget. Évekig Las Vegasban egy színházi-cirkuszi showban léptek fel, valamint tagjai voltak a Cirque du Soleil társulatának is.
VISSZAA Duo Kyrioz tagjai emelő elemekkel tarkított golyószámukban fittyet hánynak az egyensúly törvényeire. Érdekes produkciójuk cseppet sem szokványos a cirkusz világában.
VISSZAA 22 éves Michael Zorzan fiatalos, energikus diabolo számmal lép a Fővárosi Nagycirkusz manézsába.
Lendületes produkcióját a 2020-as Latinai Nemzetközi Cirkuszfesztiválon Bronz-díjjal jutalmazta a szakmai zsűri.
VISSZAA 33 éves Nirio Rodriguez Tejeda a Kubai Nemzeti Cirkusziskolában végzett kézegyensúlyozó szakon. Tizenhárom éves cirkuszi pályafutása alatt bejárta a világot, számos varietében és cirkuszban lépett fel, például a franciaországi Medrano Cirkuszban.
Az I. Online Nemzetközi Cirkuszfesztivál Ezüst-díjasának és az olaszországi Salieri Circus Award Bronz-díjasának produkciójában ötvöződik az erő, a precizitás, a hajlékonyság és az egyensúly.
VISSZA(ANDAMLAK DELIL, BINIYAM ZENEBE, ENDALKACHEW ADENEW, ERMIAS HABTAMU, KIRUBAL ALEMU, NEBYU HAWASE, NUREADIS ABAS, WASIHUN FIKREMARIAM, YARED TIGSTU) A Troupe Ethiopia hand voltige akrobata csoportot 8 éve alapították Addis Abebában, Etiópiában, Winget Cirkusz néven. A csapat 2017-ben csatlakozott a Yeneneh Tesfaye által vezetett African Dream Circushoz.
A magasan képzett társulat tagjai izgalmas, szaltókkal fűszerezett produkciójukkal számos cirkuszfesztiválon képviselték hazájukat. A Troupe Ethiopia az ügyességen kívül más üzenetet is közvetít: bizalom és csapatmunka nélkül nincs eredmény!
VISSZAValeriya Sheshukova az oroszországi Permi Gyermek Cirkusz Iskolában, majd a Permi Állami Nemzeti Egyetemen végezte tanulmányait. Kiváló képzésének, elhivatottságának és a cirkuszművészet iránti szeretetének köszönhetően számos szakmai elismerésben részesült.
Többek között diadalmaskodott Sochiban, a Szentpétervári Nemzetközi Cirkuszfesztiválon, a Bulgáriai Nemzetközi Cirkuszfesztiválon és az Orosz Nemzetközi Cirkuszfesztiválon. Szaltókkal, átfordulásokkal fűszerezett, művészi lengőtrapéz száma elvarázsol és megborzongtat.
VISSZAPavel Valla Bertini Csehországból származó cirkuszi dinasztiájának ötödik generációs tagja.
Karrierjét családi fellépésekkel kezdte, majd megalkotta különleges egykerekű számát. A produkció különlegességét a különböző magasságú egykerekűk használata és az akrobatikus elemek adják.
VISSZA(GEVORG VARDANYAN AND ANDRANIK VARDANYAN) Az Örményország fővárosában született testvérpár képzését az egyensúly számokban jártas nagybátyjuk kezdte el hároméves korukban. Kilencéves koruk óta lépnek fel különböző cirkuszokban.
Az iskola befejezése után az örmény hadseregben szolgáltak, majd Oroszországba utaztak és újrakezdték a cirkuszi karrierjüket. Egy Iránban látott, tőrrel egyensúlyozó számból inspirálódva építették fel a produkciójukat. Felléptek Európa-szerte, az Egyesült Arab Emírségekben és Kínában is, valamint részt vettek különféle nemzetközi cirkuszfesztiválokon.
VISSZA(Adlet Tikanov, Kamila Kurkembayeva, Makhmud Almas, Dastan Bakytuly, Zhalgas Kainarbay, Adilet Dungenbay, Zharkyn Borazdayev) A Kazgoscirk társulatába tartozó artistaművészek produkciója elrepít a gazdag történelemmel rendelkező Kazahsztán ősi földjére, ahol életre kelnek a legendák.
A nehéz trükkökkel fűszerezett produkció számos cirkuszfesztiválon aratott sikert: Az Echo of Azsia Nemzetközi Cirkuszfesztiválon arany-díjat, a Moscow Circus on Tsvetnoi Boulevard-on és a Minszki Nemzetközi Cirkuszfesztiválon bronz-díjat és több különdíjat nyertek.
VISSZALégies és kecses levegőszámot adnak elő a Rosgoscirk társulatának tagjai, Ekaterina Zapashnaya és Konstantin Rastegaev. A látványos trükkökkel fűszerezett produkcióban Ekaterina álmába csöppenünk, ahol a képzelet valósággá válik.
VISSZA(CONNOR GARCIA és ANTONIO PIO GARCIA) Az elképesztően fiatal testvérpár Írországból érkezett a XIV. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztiválra.
Handstand, magyarul kézenálló produkciójukban hihetetlen egyensúlyérzékről, hajlékonyságról és állóképességről tesznek tanúbizonyságot.
Demeter Anna „Angyalszív” lengőkötél száma 2021 nyarán került először bemutatásra Budapesten a Fővárosi Nagycirkuszban. Simet Olga (légtornász, a Baross Imre Artistaképző tanára) szárnyai alá vette Annát, és bemutatta neki ezt a nagy hatású zsánert. A produkciót Kristóf Krisztián rendezte egy egyedi és eredeti motoros megoldással, ami nagyobb szabadságot adott az artistaszámnak: összekapcsolta a földön lévő koreográfiát a levegőben lévővel.
Az előadás a mennyből alászálló angyal képével indul, aki megmenti a földön maradt izzó szívet (Freddy Mercury lelkét) és visszarepíti a mennybe. Lírai és dinamikus részek kombinációja a Bohemian Rhapsody hangjaira, először egy fiatal lány, Angelina Jordan, majd az epikus Queen énekére. Angyali előadás egy lánytól, aki fel akar szabadítani egy haldokló lelket.
VISSZANovákovics Noémi a Pécsi Művészeti Gimnázium táncos tagozatának elvégzése után 2018-ban jelentkezett a Baross Imre Artistaképző Intézetbe, ahol vertikális kötél zsánerre szakosodott. 2021-ben végezte el az artista I. Művészképzőt. Több alkalommal fellépett már a Fővárosi Nagycirkuszban, illetve céges rendezvényeken.
Kötél száma egy nő harcait jeleníti meg, melyben a fájdalom, a szenvedély és a veszély játszik központi szerepet. A dinamikusan lüktető zene, a vad és energikus mozdulatok Noémi számára lehetővé teszik, hogy megmutassa ezeket a szélsőséges érzelmeket. Célja, hogy a közönség az előadás közben kiszakadjon mindennapi gondolataik fogságából és gazdag élménnyel távozzanak.
VISSZAA 17 éves Varga's Huan többgenerációs artistadinasztiák – Reisner, Féder, Varga, Ádám – leszármazottja. Először hétévesen lépett a közönség elé egy bohóc szám résztvevőjeként az Americano Vargas Cirkuszban, amely a mai napig is a családja tulajdona.
Később a zsonglőr zsánert választotta, amit 2016 óta gyakorol. 2017 óta lép fel közönség előtt zsonglőrszámával. Mestere Nagy Lajos „Nereus” volt, akitől számtalan szakmai és technikai tanácsot kapott. 2018-ban elefánton is bemutatta tudását.
VISSZAAlexandra Levitskaya-Spiridonova egy fájdalmas szakítás utáni időszakot jelenít meg lenyűgözően látványos levegőszámában, amelyben két zsánert, a gurtnit és a hulahoppot ötvözi.
Produkciója a World Festival of Circus Art IDOL – 2015-re készült, amelyen Alexandrát két fődíjjal jutalmazták. Ezt követően még négy nemzetközi cirkuszfesztiválon ért el kiemelkedő sikereket.
VISSZAA 2011-ben alakult Bartigerzz közel tíz éve lép fel szerte a világon cirkuszokban és színházakban modern világshow műsorukkal. A Bartigerzz egy fiatal és dinamikus csoport, produkciójukban az erő, a fegyelem és a látványos trükkök dominálnak.
A csoport döntős lett a France Got Talent és az Arabs Got Talent televíziós tehetségkutató műsorokban, valamint elődöntősök voltak a Britains Got Talent és a Das Super Talent műsorokban.
VISSZA(JUAN CARLOS MONDUY CABRERA, RAMIRO MORA ROMERO, DAYREL KESSELL FIGUEROA, JORGE CARLOS HERNANDEZ SANCHEZ, LAZARO YOEL ALMIRALL IGLESIAS, OSMAIDI AGUILAR DELIS, DAYANA RODRIGUEZ LEON, RAIZA ARIAS FONSECA) A kubai fiatalokból álló akrobata csoport tagjai számos cirkuszművészeti zsánerben jártasak, mint például a lengőtrapéz, a lengőkötél vagy a lengőrúd.
Közép-Európa egyetlen kőcirkuszának közönségét a Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztiválon látványos szaltókkal és ugrásokkal varázsolják el, miközben elhozzák a fagyos télbe Kuba pezsgését és forró ritmusait. A Romero Troupe eddigi pályafutásuk alatt Európa és az Egyesült Királyság vezető cirkuszaiban is felléptek.
VISSZAA trió tagjai 13 évesen kezdték el artista felkészülésüket az Addis Africa Cirkusznál, majd a hatéves képzésük alatt elsajátították a rollabolla, a levegőkötél, a zsonglőrködés, a tűzzsonglőrködés és az akrobatika elemeit.
Pályafutásuk során felléptek Japánban, Hollandiában, Franciaországban, Angliában, valamint az MSC Orchestra üdülőhajón.
VISSZAAz Echo of Dreams című deszkaprodukciót 2021-ben hozta létre Aleksey Zaripov, a rendezés Vitalij Logvinenko munkáját dicséri.
A Zaripov Group produkciójának egyik különlegessége, hogy mivel általában a deszka számokat férfi cirkuszi műfajként tartják számon, ebben az esetben mégis légies hölgyek adják elő. A művészek a sportág nemzetközi szintű mesterei közé tartoznak: produkciójukban hármas- és négyes szaltókat hajtanak végre.
VISSZAA Veronai Artista Iskolából érkezett Alice Casaglia. A fiatal, olasz tehetség egy ötletes handstand számmal örvendezteti meg a Newcomer Show közönségét.
VISSZAZsálek Áront már gyermekkorában teljesen elvarázsolta a cirkusz világa, gyakran járt cirkuszi előadásokra. A Fővárosi Nagycirkusz 2010-es Úton a bohóc című műsorában látta először Nereus Lajost, akinek a trükkjei és könnyed előadásmódja teljesen lenyűgözték. Az ő produkciójának hatására határozta el, hogy ő is zsonglőr lesz. Először önállóan, autodidakta módon kezdett el gyakorolni, majd fejlődése érdekében 2018-ban beiratkozott a Baross Imre Artistaképző Intézet felnőttképzésre, ahol egykori példaképem lett a szaktanára, akivel közösen találták ki a produkcióját.
Áron zsonglőrszámában egy reptéri jelenet elevenedik meg, amelyben kiemelt szerepet kapnak a bőröndök, amelyek a szám mozgatórugói. A produkció arról szól, hogy a karakter bőröndökkel megpakolva megérkezik a reptérre és mivel késik a járata, ezért a reptéri váróban elkezdi szórakoztatni magát – és persze a nézőket is – a zsonglőrtrükkökkel. A számban a modern technika ötvöződik a klasszikus zsonglőr elemekkel. 2021 júniusában tette le az artista szakvizsgát zsonglőr szakirányirányon a Fővárosi Nagycirkuszban, majd augusztusban és szeptemberben első külföldi szerződésének hála a Cirque Berserk (Zippos Circus) társulatával szerepelhetett Londonban a West Enden, a Garrick Színházban.
VISSZAEötvös Dobritch Christopher anyai ágról a világhírű Eötvös cirkuszi dinasztia nyolcadik generációs tagja, apai ágról pedig Bulgária leghíresebb cirkuszi családjából, a Dobritch családból származik. Először tizenkét évesen, egy lovas zsonglőr produkcióval lépett a közönség elé.
Eredetileg lovas produkciókra készült, majd golyóegyensúlyozó-számmal örvendeztette meg a nagyérdeműt. Három éve illúziószámmal varázsolja el a közönséget. Christopher izgalmas illúziószáma garantáltan elkápráztatja a közönséget.
VISSZAHumor és a vidámság költözik be a manézsba Andrey produkciói nyomán, aki nemcsak elbűvölő komikumáról, hanem virtuóz ritmusérzékéről, páratlan zsonglőrtehetségéről és bűvészi képességeiről is tanúbizonyságot tesz tréfás segítői kíséretében.
Helyzetkomikumra épülő performanszai világszerte meghódítják a közönséget és a rekeszizmokat sem kímélik.
VISSZAArtem Averyushkin valódi kerékbűvölőként érkezik a Fővárosi Nagycirkusz porondjára. Humorral átszőtt produkciójában bebizonyítja, hogy mindenféle méretű és magasságú kereket megzaboláz, bármelyiken megállja a helyét.
Az egyensúlyából kizökkenthetetlen művész három keréken még csésze-egyensúlyozással is megfűszerezi mutatványát.
VISSZA(RICHTER KEVIN, RICHTER ANGELINA, CSIBRÁK BRIGITTA, BERKES ISTVÁN, FEHÉR MÁRK, EVGENY NEKH, VASILY HAVADZIN, SAVA MOSIN, MARTON MARIUS ÉS OLEKSANDR ABAKUMOV, KÖNYÖT LILLI (ÉNEKESNŐ)) A világhírű Richter cirkuszi dinasztia tagja, a Porond Ifjú Csillaga-díjas és Guinnes rekorder Richter Kevin által vezetett csoport rock’n roll stílusú számának különlegessége, hogy keveredik benne az orosz deszkaszám a magyar ugródeszka számmal.
Az utóbbinál az artisták vállba forognak, az orosz deszkaszámnál pedig magasabb, több forgásos ugrásokat mutatnak be szivacsba érkezve. A csoport 2021-ben Arany Elefánt-díjat nyert a spanyolországi Gironai Nemzetközi Cirkuszfesztiválon és ezüst-díjat a Latinai Nemzetközi Cirkuszfesztiválon.
VISSZAOleksii Grigorov karrierje 1996-ban kezdődött duó trapéz számmal, majd szóló röhnrad produkcióval örvendeztette meg a közönséget. Miután találkozott jövendőbeli feleségével, az addig zsonglőr-és lovas produkciókkal fellépő Marina Glavatskikh-el, megvalósították régi álmukat és létrehozták romantikus, lírai levegőkarika-számukat, amellyel a világ leghíresebb cirkuszaiban, show műsoraiban és varietéiben léptek fel.
A biztonsági kötél nélkül végrehajtott, nehéz trükkökkel tűzdelt szám a lélek titkait kutatja, a férfi és nő között lévő összetörhetetlen, bizalmon, egyensúlyon, egyenlőségen és szerelmen alapuló kapcsolatot.
VISSZA(Nikita Akimenko, Daniyar Baidauletov, Aliaksei Dzenisevich, Mariia Eremina, Arkadii Shatirov, Ekaterina Shustikova, Nikolai Trufanov, Mariya Seryshava, Vladimir Shatirov, Sabrina Shatirova, Dmitrii Shustikov, Valerii Spitsin, Aleksandr Zaitsev)
Az Oroszországból érkezett csoport oroszrúd produkciójában párosul az egymás iránti feltétlen bizalom, az elképesztő egyensúlyérzék és az erő. Elképesztő trükkök és az emberi akaraterő által megvalósítható csoda a Fővárosi Nagycirkusz porondján!
VISSZAA Butterfly Sarychevs egy igazán látványos dupla sitz produkcióval érkezett Közép-Európa egyetlen, egész évben nyitva tartó kőcirkuszába!
Az orosz artistaművészek légies pillangókként szárnyalnak a levegőben.
VISSZAMisha 1983 óta szórakoztatja a közönséget. Tanulmányait a tekintélyes moszkvai bohóciskolában végezte Izmaylovóban. Nem sokkal a diploma megszerzése után társalapítója volt a MIKOS-nak, amely az I. Nemzetközi Bohócfesztiválon ezüst-díjat kapott Moszkvában. A MIKOS-szal tizennégy éven át lépett fel Oroszországban és Európában, alkotóként és fő előadóként
2009-ben csatlakozott a Cirque du Soleilhez, amelynek Totem című darabjához megalkotta a Halász karakterét, amellyel tíz éven át lépett fel a társulatban. Ezen kívül Európa nagy nevű cirkuszaiban és televíziós műsoraiban is sikereket aratott. Misha írta a The Invisible Clown című könyvet, valamint ő A bohóc és a balerina című film írója és rendezője. Két műsort is írt: a Panopticum és Stadt der Träume 18 hónapig teltházas előadásokkal futott Németországban.
Misha ezüstérmet nyert a Festival Mondial du Cirque de Demain-on a Cirque D'hiver Bouglione-val, a belgiumi Ostendben megrendezett Nemzetközi Bohócfesztiválon pedig aranyérmet. Misha a családjával Kaliforniában él, ahol iskolájában a The Invisible Clown módszereit és filozófiáját tanítja.
VISSZAA Mongóliából érkezett artistaművész egyre magasabbra épülő székekből álló „tornyon" mutatja be trükkjeit, amelyekhez fejlett egyensúlyérzék, hajlékonyság és jó fizikai kondíció szükséges.
VISSZADonnert Ryan a Baross Imre Artistaképző Intézet Szakgimnázium végzős növendéke, ahol az akrobatika mellett a görkorcsolya a másik zsánereszáma. Utóbbival kápráztatja el a Fővárosi Nagycirkusz közönségét partnerével, Szécsényi Annával, aki szintén az artistaképző növendéke.
Lendületes, gyors számuk cseppet sem veszélytelen, ugyanis egy kicsi asztalon pörögnek egyhelyben, miközben különböző akrobatikus elemeket mutatnak be. Ryan kétévesen lépett fel először közönség előtt szülei – Donnert Károly és Donnert Ildikó – görkorcsolyaszámában. A Donnert család több mint 125 éve foglalkozik cirkuszművészettel.
VISSZAGyarmati Anikó és Takács László idén végeztek a Baross Imre Artistaképző Intézet bohóc osztályában. A Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál Newcomer Show-jában bűvész technikákat használnak egy páros bohóc játékban.
VISSZAA 24 éves Herczeg Dávid 2017-ben végzett a Baross Imre Artistaképző Intézet Szakgimnáziumban. Édesapja évtizedekkel ezelőtt a Magyar Cirkusz és Varieté Vállalatnál dolgozott sátormesterként, így az ő történeteinek hatására Dávid már gyermekként eldöntötte, hogy artistaművész lesz.
Az Artistaképző elvégzése után cirkuszokban és színházakban lépett fel, többek között a Fővárosi Nagycirkuszban, Angliában, Franciaországban, Svájcban, Belgiumban és a Kazahsztáni Világkiállításon.
VISSZASzakálas Renáta táncművészként végezett a Pécsi Művészeti Gimnáziumban. A táncművészként eltöltött évek után, új kihívásokat keresve találta meg a cirkuszművészetet, azon belül is a levegőkarika zsánert.
Több neves légtorna versenyen is dobogós helyezést ért el, illetve művészeti különdíjban is részesült. Jelenleg a Baross Imre Artistaképző Intézet Szakgimnázium felnőtt képzésében vesz részt, ahol több zsánert is tanul.
VISSZACsanády Bernát a Baross Imre Artistaképző Intézet Szakgimnázium tanulójaként számos cirkuszművészeti zsánert elsajátított.
A levegőszámok mellett székegyensúlyozó produkcióval is fellép. A Newcomer Show-ban látványos gurtni számával lép a közönség felé.
VISSZAHorváth Judit a Baross Imre Artistaképző Intézet Szakgimnáziumban végezte a tanulmányait.
Légies trapéz számában egy ízig-vérig nőt jelenít meg, aki szenvedélyesen adja elő lenyűgöző trükkjeit a magasban.
VISSZA(LUIS ALFREDO CABALLERO, JUDITH ALEXANDRA BARANOVA CABALLERO, ANRU LUIS CABALLERO, RUBEN CABALLERO, MARCO ANTONIO CABALLERO, GUNTHER RAFAEL CABALLERO, NIKITA MAXIMILIANO CABALLERO) Igazi világszám a Fővárosi Nagycirkusz porondján! A Flying Caballero egy családtagokból álló, szemtelenül fiatal artistaművészek csoportja. A Caballero család generációról generációra örökíti át fliegende tudását az ifjabbaknak. Lengőtrapéz számuk egyáltalán nem mondható szokványosnak, ugyanis produkciójuk tele van nehéz és pazar trükkökkel: csavart szaltókkal, dupla-és tripla szaltókkal. Ezeken kívül egy igazi kuriózumot is bemutatnak, a négyes szaltót! A Fővárosi Nagycirkuszban fliegende számban először láthat a közönség négyes szaltót.
VISSZAMihail Nyikolajevics Ermakov egy százéves orosz cirkuszi dinasztia tagja, amelyet nagyapja, Nyikolaj Andrejevics Ermakov alapított, aki állatidomárként és Kutyaiskola című produkciójával vált világhírűvé.
Nagypapája és édesapja után Mihail is fellép okos kutyusaival a Fővárosi Nagycirkuszban. A mókás és kedves produkcióban a játékosságon van a hangsúly, amely nemcsak számukra, hanem a közönség számára is sok vidámságot tartogat.
VISSZAElképesztően látványos szaltókat mutat be az Rcc Aruba ugródeszka csoport.
Produkciójuk alatt egy pillanatra sem pihennek, két deszkán mutatják be elképesztő trükkjeiket. Ügyesség, csapatmunka, kitartás és izgalom jellemzi a világszerte sikert aratott számot.
VISSZASergei Eftode 2016-ban alkotta meg izgalmas perzs számukat az Európai Cirkusz Szövetség megrendelésére a Moszkvai Állami Cirkusz “7 ZHELANIY” című show műsorába. Sergei feleségével, a ritmikus gimnasztikában jártas Anastasia Sarychevaval és az akrobatikában kiemelkedő Valery Kruglovval számos országban lépett fel.
Most a Fővárosi Nagycirkuszban ejtik ámulatba a közönséget: Sergei egy hét méter magas fém rudat tart a levegőben, amelynek tetején kollégái lélegzetelállító trükköket mutatnak be a magasban.
VISSZA2016-ban kezdte meg tanulmányait a Baross Imre Artistaképző Intézet Szakgimnáziumban. Előkészítős évei után a handstand szakot szerette meg, majd Losoncziné Nagy Éva jó hangulatú órái által hamar egyértelművé vált, hogy a handstandot választja fő zsánerének. Gabriel kaucsuk elemekkel vegyített handstand számmal lép fel a 14. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztiválon.
VISSZAA Porond Ifjú Csillaga-díjas Zsilák Olivér családja harmadik generációs zsonglőr artistaművésze. Szülei, a világhírű Fudi and Susan duó nagy sikerrel járták a világot, így Olivér is már gyermekként világot látott.
Hétévesen kezdte el a zsonglőrözést édesapjával, Zsilák Györggyel, az első fellépésére tízéves korában került sor. 2008-ban ismerte meg feleségét, a jogász végzettségű Annát, akivel 2014 óta közös számokkal, illetve különleges, egész estés show-műsorukkal szórakoztatják az óceánjáró hajók és a cirkuszok közönségét.
VISSZAHusain Gulyamov családjának harmadik generációs cirkuszművésze. Husain már háromévesen elkezdte a hulahopp zsáner próbáit. Hatéves korában már közönség elé lépett Dániában, Norvégiában, Franciaországban, Angliában és Monacoban.
Kijevben 2008-ban "Hozzájárulás a cirkuszművészet fejlesztéséhez" kitüntetést, 2010-ben pedig Arany Bohóc-díjat kapott a Monte-carloi Nemzetközi Bohócfesztiválon. Jelenleg a Kijevi Cirkuszi és Művészeti Akadémia tanulója.
VISSZAA prágai Dimitr és Nancy Stauberti perzs produkciójához nélkülözhetetlen az egymásba vetett bizalom, a tökéletes egyensúlyérzék és a kiváló fizikai erőnlét. A Duo Stauberti a Varsói Nemzetközi Cirkuszfesztiválon ezüst-díjat, a Latinai Nemzetközi Cirkuszfesztiválon bronz-díjat, a 2018-as Monte Carlo-i Nemzetközi Cirkuszfesztiválon pedig Ezüst Bohóc-díjat nyertek.
VISSZAKLASSZIKUS CIRKUSZI ELŐADÁSOK, HIVATALOS VERSENYPROGRAM
11 JANUARY 2022 CIRKUSZÉPÜLETEK EURÓPÁBAN – NEMZETKÖZI TUDOMÁNYOS KONFERENCIA
12 JANUARY 2022 19:00 SHOW „A”
13 JANUARY 2022 A CIRKUSZPEDAGÓGIA LEHETŐSÉGEI A MAGYAR OKTATÁSI RENDSZERBEN
13 JANUARY 2022 19:00 SHOW „B”
14 JANUARY 2022 18:00 NEWCOMER SHOW
15 JANUARY 2022 11:00, 15:00 SHOW „B”
16 JANUARY 2022 11:00, 15:00 SHOW „A”
17 JANUARY 2022 19:00 GALA SHOW, AWARD CEREMONY